WWW: https://markiewiczfizjo.pl/
Dodano: 2018-11-14
Telefon: 601-982-237
Miejscowość: Nakło nad Notecią
Adres: Karnowska 12A
Kod pocztowy: 89-100

Źródła:
https://markiewiczfizjo.pl/rehabilitacja-niemowlat/

Rehabilitacja niemowląt bydgoszcz | Usługi Fizjoterapeutyczne Aleksandra Markiewicz


Rehabilitacja narządów ruchu, które mają dysfunkcję wywołaną nieprawidłowym działem układu nerwowego musi być zawsze prowadzona przez wyspecjalizowane w tej kwestii osoby. W innym przypadku mogłoby dojść do pogłębienia schorzenia. Szczególnie dokładnie musi być prowadzona rehabilitacja wśród najmłodszych pacjentów, które jeszcze do niedawana ćwiczyły podstawowe odruchy w łonie matki. Właśnie przywracaniem sprawności wśród takich pacjentów zajmuje się firma Rehabilitacja Dzieci Aleksandra Markiewicz. 

Na stronie Markiewiczfizjo.pl zobaczyć można zakres działania specjalisty od dziecięcej fizjoterapii. Jest to między innymi przywracanie prawidłowych odruchów dzieciom z uszkodzony Ośrodkowym Układem Nerwowym. W terapii jest wykorzystywana metoda NDT-Bobath, która jest uznawana w gronie lekarzy i fizjoterapeutów za jedną z najskuteczniejszych na rynku medycznym. Pozawala ona w bezbolesny i nieinwazyjny sposób pracować nad odruchami dziecka, które z czasem stają się coraz bardziej pewne. Nie wprowadza się przy tym nowych odruchów, a pracuje nad tymi, które zostały już zapoczątkowane. Metoda ma już swoje lata i została wymyślona jeszcze w latach czterdziestych minionego wieku przez Bertę i Karla Bobath. 

Rehabilitacja niemowląt w Bydgoszczy jest opracowywana jako indywidualny ciąg zadań. Podczas pracy fizjoterapeuci wykorzystują wiedzę zdobywaną na wielu kursach oraz w trakcie studiów. W czasie rehabilitacji ważna jest także pomoc rodziców, którzy powinni pracować z dzieckiem również w domu. 

Ćwiczenia nie są przewidziane dla wszystkich dzieci. Grupą, która powinna być skierowana na ogólną diagnozę są przede wszystkim dzieci:

 • które urodziły się jako wcześniaki,
 • mają mózgowe porażenie dziecięce,
 • mają wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe,
 • u których zdiagnozowano wady genetyczne,

Profesjonalna pomoc jest udzielana dzieciom w każdym wieku, również noworodkom, gdzie odruchy są co prawda jeszcze niepewne i niezbyt mocno wykształcone, ale już widać odchylenia od ogólnie przyjętej normy. 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Firmy w Okolicy

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.

https://klinika.osrodek-oaza.pl/

Praca z osobami uzależnionymi jest niełatwa i niezwykle mozolna. Bez względu na to, z jakim nałogiem się one zmagają, powinny być świadoma tego, iż jest to poważna choroba, która, nieleczona, może doprowadzić do zrujnowania zdrowia fizycznego i psychicznego, a nawet do śmierci.

Przyjaciele i rodzina z najbliższego otoczenia takich ludzi, nierzadko zadają sobie pytanie, jak pomóc osobie uzależnionej.  Odpowiedź nie jest prosta. Faktem jest jednak to, iż w każdym z tego typu przypadków, konieczne jest podjęcie leczenia. Ważne jest także, aby osoba spętana nałogiem, wykazywała chęć wyjścia z niego. O wiele łatwiej jest bowiem osiągnąć sukces w momencie, gdy pojawia się zrozumienie problemu i szczera ochota na walkę z nim.

Pomocną dłoń wyciągają pracownicy Kliniki Leczenia Uzależnień, Oaza Medica, która trudni się wsparciem osób uzależnionych. W pakiecie swych usług oferuje:

 • terapie uzależnienia od alkoholu
 • terapie dla młodzieży
 • detoks
 • terapie dla osób współuzależnionych
 • terapie dla osób cierpiących na seksoholizm
 • terapie dla osób uzależnionych od hazardu
 • terapie dla narkomanów
 • terapie dla osób uzależnionych od komputera i gier komputerowych
 • terapie dla osób uzależnionych od dopalaczy
 • terapie dla zakupoholików
 • terapie dla lekomanów

Klinika proponuje swym pacjentom kompleksowe wsparcie. W przypadku osób uzależnionych od dopalaczy, alkoholu czy narkotyków, niejednokrotnie pierwszym krokiem, jaki musi zostać podjęty, jest odtrucie organizmu i oczyszczenie go ze szkodliwych substancji. Dopiero później można przejść do właściwej terapii.

Wchodząc na stronę internetową ośrodka, klinika.osrodek-oaza.pl, można zapoznać się z jego ofertą w każdym szczególe. Oprócz podstawowych informacji, dotyczących wszystkich rodzajów przeprowadzanych terapii, opisu funkcjonowania kliniki, niezbędnych danych kontaktowych i galerii zdjęć, witryna wzbogacona jest również o artykuły blogowe i porady z dziedziny, którą się zajmuje. Dzięki temu, pacjenci i inne zainteresowane osoby, mają szansę bliżej poznać problematykę uzależnień.

Kancelaria Adwokacja Izabela Duracz-Załęcka

http://www.duracz-zalecka.pl

Mnogość przepisów i samych gałęzi prawa przyczynia się do tego, że wielu obywateli obawia się kontaktu z polskim wymiarem sprawiedliwości. Niezależnie od tego, czy mowa o prawie karnym, czy cywilnym, wizyta w sądzie albo załatwianie formalności nie kojarzą się pozytywnie. Tak jest w całym kraju – również Toruniu, gdzie w obrębie zabytkowej, znanej turystom starówki znajdują się między innymi siedziby Sądu Rejonowego czy Okręgowego.

Jak przystało na większe miasto, a szczególnie takie, w którym są zlokalizowane siedziby sądów, w grodzie Kopernika jest spory dostęp do profesjonalnych usług prawnych. W czym mogą pomóc kancelarie adwokackie w Toruniu? Lista usług jest długa, co potwierdza szeroka oferta prawnik, adwokat Izabeli Duracz-Załęckiej.

Do kancelarii można zgłosić się w przypadku problemów natury rodzinnej. Rozwody z orzeczeniem o winie, walka o alimenty czy opiekę nad dzieckiem – to trudne, bardzo prywatne sprawy, niemniej toczące się o arcyważną stawkę. Można również konsultować wszystkie wątpliwości związane z prawem spadkowym – przekazywanie majątku, szczególnie o wysokiej wartości, wiąże się przecież z rozmaitymi wymogami czy ograniczeniami.

Toruńska adwokat zajmuje się dowolnymi sprawami karnymi i cywilnymi. Stawanie przed sądem w każdej roli wiąże się z określonym stresem, a mało kto – poza prawnikami – odnajduje się w świecie przepisów, paragrafów, wykładni. Nawet odpowiadając na zarzuty o wykroczenie, dobrym pomysłem jest pomoc adwokacka, która, mówiąc wprost, pozwala uniknąć problemów czy kar.

Co cechuje dobrego prawnika? Z pewnością wiedza, która przejawia się drobiazgową znajomością rozmaitych gałęzi i odnóg prawa. Niektóre kancelarie specjalizują się w wybranym obszarze, ale nie da się ukryć, że ceni się też uniwersalne, holistyczne podejście do potrzeb klientów. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie, które pozwala prawnikom na jeszcze wyższą skuteczność. Profesjonalizm jest niezbędny z każdej perspektywy – zarówno osób, które borykają się z określonymi problemami natury karnej lub cywilnej, jak i podmiotów, które potrzebują wsparcia administracyjnego, gdy w grę wchodzi na przykład płynność finansowa przedsiębiorstwa.